Tworzenie aplikacji internetowych

  • "Magic-IT to innowacyjne podejście do web development."
    Mateusz Stępień
    Właściciel Magic-IT

Tworzenie aplikacji internetowych

Czyli jak Web Serwer staje się twoim pracownikiem dzięki Magic-IT.

W Magic-IT przykuwamy bardzo wielką uwage na to aby aplikacja nie była stworzona sama dla siebie ale stała się pracownikiem w twojej firmie. Dlatego kiedy tworzymy aplikację zawsze kierujemy się twoimi wymaganiami takimi jakie byś miał do swojego pracownika. W Magic-IT my tworzymy aplikację a tobie pozostawiamy wymagania co do aplikacji.

Nasze narzędzia.


Aby stworzyć bardzo dobrą aplikację potrzebne są bardzo dobrej jakości narzędzia. Nie mówimy tutaj o samych aplikacjach które pozwajają na tworzenie projektów tak jak Netbeans, Visual Studio, czy sam Notepad ++ do szybkiej edycji.

Narzędzia w Magic-IT to jezyki programowania które pozwalają nam na wykonanie twoich potrzeb co do aplikacji.

Tak wiec jakie języki programowania używa Magic-IT?

  • PHP
  • Python
  • JavaScript (w przypadku animacji aplikacji)
  • AJAX

Dlaczego aplikacje wytworzone przez nas są lepsze od innych aplikacji?


Jesteśmy zdania iż aplikacja internetowa nie tylko będzie reprezentować ciebie ale również i naszą firmę. Dlatego każdą aplikację internetową traktujemy jak nasze dziecko (chcemy żeby się rozwijało oraz dawało pociechę rodzicom :) )

Używamy biblioteki ITIL v3 które pokazują najlepsze praktyki w IT. Cała biblioteka ITIL jest nastawiona na korzyści dla klienta. Idąc za tym tokiem myślenia najwięcej czasu poświęcamy twoim potrzebom a nie samemu kodowi aplikacji. Nastawiamy się na to, iż aplikacja ma przynieść wymierną korzyść naszemu klientowi oraz jego klientom.

Niestety duża ilość firm skupia się nad tym, jak wytworzyć aplikację według schematu, który został wydany na samym początku zlecenia. My natomiast skupiamy się na tym, jak zrobić najkorzystniejszą dla ciebie aplikację, dlatego również przy tworzeniu aplikacji informujemy cię o różnych technologiach, o limitacji tej technologii i jak ją zastąpić, jakie problemy może sprawić aplikacja, jakie dodatkowe funkcje możemy dodać podczas tworzenia (pomysły czasami pojawiają się podczas tworzenia). Jak tworzymy jakiekolwiek aplikacje zawsze myślimy holistyczne o technologii, która ma pracować dla ciebie.

Programujemy w następujących językach:Pracujemy na następujących bazach danych:

MySQL

MySQL

Wolnodostępny system zarządzania relacyjnymi bazami danych. MySQL był pisany raczej z myślą o szybkości niż kompatybilności ze standardem SQL – przez dłuższy czas MySQL nie obsługiwał nawet transakcji, co było zresztą głównym argumentem przeciwników tego projektu. MySQL obsługuje większą część obecnego standardu ANSI/ISO SQL (tj. SQL:2003). Wprowadza również swoje rozszerzenia i nowe elementy języka.
PostgreSQL

PostgreSQL

Często nazywany także Postgres to, obok MySQL i Firebird, jeden z trzech najpopularniejszych wolnodostępnych systemów zarządzania relacyjnymi bazami danych. W samej bazie można pisać procedury składowane w różnych językach programowania. W PostgreSQL zaimplementowano obsługę wielu typów indeksów, do których należą: B-drzewo, Hash, R-drzewo, GiST, SP-GiST i GIN.

Ale jak wygląda tworzenie aplikacji w Magic-IT

jak uzywana jest bibloteka ITIL v3 przy aplikacjach webowych

Zaczynamy od środka, czyli od strategii usługi następnie projektowanie usług, przekazanie usług, eksploracja usług. Ten proces tak naprawdę nie jest skończony, ponieważ zatacza on koło (nazywamy to Continual Service Improvement, czyli ustawiczne doskonalenie usług. Poniżej opiszemy każde z tych kroków w stosunku do aplikacji webowych.

Strategia usług (Service Strategy)

W tym kroku, a jest to najdłuższy krok, zostaje ustalone nie tylko co aplikacja ma wykonywać, ale również, jakie korzyści ma przynieść. Jest to proces, w którym najwięcej masz do powiedzenia, ponieważ to ty najlepiej wiesz, jakie masz otrzymać korzyści albo jakie korzyści mają otrzymać twoi klienci. My słuchamy i dodajemy również nasze pomysły, które świetnie się sprawdzają w różnych firmach (możesz korzystać z naszej wiedzy do woli). Informujemy również, jakie przeciwności możemy napotkać (nie tylko techniczne, ale również logiczne dla aplikacji). Na tym etapie również rozrysowywany jest projekt co dokładnie aplikacja ma robić, aby zrozumieć dokładnie twoje potrzeby i nie zboczyć z wyznaczonego kursu. Ustalane są również priorytety (np. łatwość użytkowania nad nagromadzeniem opcji).

Cały proces jest przeprowadzany przez drużynę osób która najlepiej zna się na różnych technologiach aby pomóc ci wybrać najlepszą dostępną technologię.

Jesteśmy zdania, iż aplikacja internetowa nie tylko będzie reprezentować cię ale również i naszą firmę. Dlatego każdą aplikację internetową traktujemy jak nasze dziecko (chcemy, żeby się rozwijało oraz dawało pociechę rodzicom :) )

Używamy biblioteki ITIL v3 które pokazują najlepsze praktyki w IT. Cała biblioteka ITIL jest nastawiona na korzyści dla klienta. Idąc za tym tokiem myślenia najwięcej czasu poświęcamy twoim potrzebom a nie samemu kodowi aplikacji. Nastawiamy się na to, iż aplikacja ma przynieść wymierną korzyść naszemu klientowi oraz jego klientom.


Projektowanie usług (Service Design)

Jest to krok, w którym rozpoczynamy tworzenie aplikacji internetowej. Podczas tworzenia masz dostęp bezpośredni do notatek tworzonych przez techników oraz do aplikacji. Projekt oraz tworzenie aplikacji odbywa się w środowisku typu Lab w Magic-IT, które kosztem wydajności pozwala na szybkie dostrzeżenie ewentualnych błędów aplikacji, które mogłyby stworzyć problemy w środowisku produkcyjnym (czyli już na twojej stronie internetowej).

Proces ten jest tworzony przez specjalistów w danym języku programowaniu. Bardzo często aplikacja jest tworzona przez wielu techników, którzy mają określone specjalizacje np. Specjalista od baz danych tworzy bazę danych, a programista pisze instrukcje jak aplikacja ma pobierać te dane.

Etap ten kończy się decyzją klienta, iż aplikacja spełnia wszelkie wymagania, które zostały opisane w strategi usług (czyli w poprzednim etapie).


Przekazanie usług (Service Transition)

Jest to jeden z bardziej krytycznych etapów, ponieważ jest to etap przeniesienia aplikacji internetowej ze środowiska typu Lab (w Magic-IT) do środowiska produkcyjnego (serwer klienta).

Jest to proces, w którym bierze udział bardzo wiele czynników jednym z nich jest jak najmniejsze zakłócenie pracy twoich pracowników bądź serwisu dostarczanego twoim klientom.

Jest ustalony czas, kiedy aplikacja ma być wdrożona. Jest to czas, który Magic-IT ma na wprowadzenie aplikacji oraz ustalane wszelkie inne czynniki, które mogą spowodować komplikacje, jak również ustalane co ma zostać zrobione, kiedy w wyznaczonym czasie Magic-IT nie zdoła przenieś aplikacji (np. przywrócenie strony do poprzedniego stanu).

Etap ten kończy się po poprawnym przeniesieniu aplikacji oraz zatwierdzeniu przez klienta.


Ekspolatacja usług (Service Operation)

W większości firm ten krok jest już mało ważny z tego powodu, iż aplikacja już została stworzona więc i projekt został zakończony.

Tak się nie dzieje w Magic-IT. Wiemy, iż prawdziwym weryfikatorem tego, czy aplikacja jest stworzona poprawnie są wasi pracownicy oraz wasi klienci. Niestety nie wszystko jesteśmy w stanie zauważyć w czasie produkcji. Dlatego Magic-IT daję możliwość zgłaszania wszelkich usterek aplikacji aż do 3 miesięcy po czasie zakończenia poprzedniego etapu, jakim jest przeniesienie aplikacji do środowiska produkcyjnego.

Wszelkie takie usterki są uznawane, iż Magic-IT nie wykonało poprawnie zadania, które zostały przekazane. Ale nie wszystkie usterki muszą być przekazane przez was. My również monitorujemy w tym czasie aplikację i naprawiamy błędy, które nie są widoczne w użytkowaniu. Każde takie niewłaściwe działanie jest raportowane do systemu ITSM automatycznie i otrzymują Państwo taką informację drogą e-mailową.

Zgłaszane usterki mają numery referencyjne dlatego w łatwy sposób można sprawdzić, jaki jest status prac nad zgłoszoną usterką.

Etap ten nie kończy się po 3 miesiącach gwarancyjnych, lecz po naprawieniu wszelkich usterek zgłoszonych w tym czasie.


Ustawiczne doskonalenie usługi (Continual Serice Improvement).

Nie jest to etap, ale ciągły proces w czasie trwania wszystkich etapów tworzenia aplikacji internetowej. Na wszystkich etapach słuchamy naszych klientów oraz wymyślamy coraz bardziej nowatorskie podejście, które pozwoli na lepsze funkcjonowanie aplikacji dla ciebie oraz twojej firmy.

Nie jest to proces techniczny, ale pomagający rozwinąć skrzydła aplikacji a co za tym idzie rozwiać skrzydła twojej oraz naszej firmie.

Dodatkowe funkcjonalności, które nasz klient uzna za wartościowe może spowodować, iż powstanie następny moduł dlatego uważamy, iż ten proces powoduje zatoczenie koła w etapach produkcji aplikacji webowej.


Do każdej strony 3 miesięczna gwarancja

Bądź pewny tego, że zlecenie zostanie wykonane poprawnie.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com